ABS headlight Mina
From
€5.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €7.34 |
|---|---|
| Net total: | €7.34 |
| Gross total: | €8.73 |
Product number:
A58-709344-001999999
Inventory:
Product information "ABS headlight Mina"
ABS headlight with one LED and a COB light. Switch between the different lights with the click of a button. Light can be tilted for aim and detaches easily from the headband. Rechargeable via USB-C port.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 1 |
| Battery Type: | Lithium |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | Battery 2006/66/EC, 2013/2/EU, RoHS, IEC 62471, D.o.C EMC/CE, EMC, PAHs, UN38.3, Safety Data Sheet (SDS), BSCI |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 8513100000 |
| Height: | 41mm |
| Inner Box Qty: | 50 |
| Length: | 83mm |
| Material: | ABS, Nylon, Iron, Silicone |
| Number of pieces per pallet: | 3000 |
| OuterCartonDimension: | 38 x 33 x 31.5 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 100 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 10.97 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 10 |
| Outer carton dimensions: | 38 x 33 x 31.5 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a gift box |
| Width: | 50mm |
Login