ABS first aid kit Juan
From
€1.63
without imprint
| Unitprice without imprint | €2.01 |
|---|---|
| Net total: | €2.01 |
| Gross total: | €2.39 |
Product number:
A58-1047-008999999
Inventory:
Product information "ABS first aid kit Juan"
First aid kit in a polyester (210D) drawstring pouch. Including: five plasters, two alcohol pads, a damp cloth, a desinfectant cloth, and a bandage. This product may only be sold and delivered within the European Union.
| Colour: | Red |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | Cadmium, PAHs, Phthalates, AZO Dyes/Amines, Formaldehyde, EN ISO 13485:2016 |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 3006500000 |
| Height: | 5mm |
| Inner Box Qty: | 100 |
| Length: | 120mm |
| Material: | ABS, Polyester 210D |
| Number of pieces per pallet: | 4800 |
| OuterCartonDimension: | 52 x 40 x 26.5 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 200 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 4.9 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 3.8 |
| Outer carton dimensions: | 52 x 40 x 26.5 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag |
| Weight: | 21g |
| Width: | 115mm |
Login