ABS emergency hammer Erika
From
€2.00
without imprint
| Unitprice without imprint | €2.47 |
|---|---|
| Net total: | €2.47 |
| Gross total: | €2.94 |
Product number:
A58-1097565-007999999
Inventory:
Product information "ABS emergency hammer Erika"
ABS emergency hammer, including white LED light (switch on/off), integrated seatbelt cutter, and window hammer. The hammer is protected with a rubber tip. Individually packaged in a brown carton box.
| Colour: | Orange |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 3 |
| Battery Type: | Cell-LR41 |
| Brand: | IMPRESSION |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 8205200000 |
| Height: | 24mm |
| Inner Box Qty: | 20 |
| Length: | 135mm |
| Material: | ABS, Stainless steel, PP |
| Number of pieces per pallet: | 2800 |
| OuterCartonDimension: | 38.5 x 30 x 32 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 80 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 12 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 11 |
| Outer carton dimensions: | 38.5 x 30 x 32 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a gift box |
| Weight: | 126g |
| Width: | 75mm |
Login