ABS electric blender Santosh
From
€23.07
without imprint
| Unitprice without imprint | €28.48 |
|---|---|
| Net total: | €28.48 |
| Gross total: | €33.89 |
Product number:
A58-8248-001999999
Inventory:
Product information "ABS electric blender Santosh"
Food grade ABS and PC electric blender. The cup has a capacity of 320 ml, with six blender blades at the bottom. Charging port: 5V / 1.5A. Battery: 2000mAh / 3.7 V. Motor speed up to 22000 rpm (without load).
| Colour: | Black |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 1 |
| Battery Type: | Li-ion |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | EMC, D.o.C EMC/CE, PAHs, RoHS, Battery 2006/66/EC, Phthalates, SVHC's, Bisphenol A (BPA), Food Safe, MSDS, Safety Data Sheet (SDS), UN38.3, LFGB, SCCP |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 8509400000 |
| Height: | 235mm |
| Material: | ABS, PC, Stainless steel 301 |
| Number of pieces per pallet: | 576 |
| OuterCartonDimension: | 66 x 26.5 x 26.8 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 24 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 14.1 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 13.5 |
| Outer carton dimensions: | 66 x 26.5 x 26.8 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag, Individually packed in a gift box |
| Weight: | 561g |
Login