ABS dynamo torch Tristan
From
€1.68
without imprint
| Unitprice without imprint | €2.07 |
|---|---|
| Net total: | €2.07 |
| Gross total: | €2.46 |
Product number:
A58-4532-006999999
Inventory:
Product information "ABS dynamo torch Tristan"
ABS dynamo self-charging torch with two LED light and wrist straps. Patent: EU Nr. 363627-0002
| Colour: | Yellow |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 3 |
| Battery Type: | Cell-LR41 |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | PAHs, RoHS, AZO Dyes/Amines, Formaldehyde, D.o.C EMC/CE, EMC, Phthalates, Safety Data Sheet (SDS) |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 8513100000 |
| Eco: | Yes |
| Height: | 26mm |
| Inner Box Qty: | 20 |
| Length: | 100mm |
| Material: | ABS, Nylon |
| Most wanted: | Yes |
| Number of pieces per pallet: | 4000 |
| OuterCartonDimension: | 58.5 x 32.5 x 27 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 200 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 15.17 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 14.4 |
| Outer carton dimensions: | 58.5 x 32.5 x 27 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag, Individually packed in a gift box |
| Weight: | 69g |
| Width: | 51mm |
Login