ABS digital shower timer Kendrick
From
€2.38
without imprint
| Unitprice without imprint | €2.94 |
|---|---|
| Net total: | €2.94 |
| Gross total: | €3.50 |
Product number:
A58-966254-002999999
Inventory:
Product information "ABS digital shower timer Kendrick"
ABS digital shower timer with suction cap on the back, and push button on the front.
| Colour: | White |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | Safety Data Sheet (SDS), RoHS, Battery 2006/66/EC, EMC, D.o.c. EMC/UKCA, D.o.C EMC/CE, Waterproof/water resistant, BSCI |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 3924900090 |
| Height: | 13mm |
| Inner Box Qty: | 1 |
| Length: | 72mm |
| Material: | ABS, Iron |
| Number of pieces per pallet: | 6000 |
| OuterCartonDimension: | 40 x 34.5 x 28.5 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 200 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 8.6 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 7 |
| Outer carton dimensions: | 40 x 34.5 x 28.5 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a gift box |
| Weight: | 28g |
| Width: | 56mm |
Login