ABS cooking timer Nalani
From
€3.04
without imprint
| Unitprice without imprint | €3.75 |
|---|---|
| Net total: | €3.75 |
| Gross total: | €4.46 |
Product number:
A58-4430-002999999
Inventory:
Product information "ABS cooking timer Nalani"
Plastic kitchen timer with minute and second modes, includes a magnetic back. Batteries included.
| Colour: | White |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 1 |
| Battery Type: | UM4-AAA-LR03 |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | Sea-Safe Transport of Goods, Air-Safe Transport of Goods, Battery 2006/66/EC, PAHs, RoHS, EMC, D.o.C EMC/CE, MSDS, BSCI |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9105110000 |
| Height: | 18mm |
| Inner Box Qty: | 100 |
| Length: | 60mm |
| Material: | ABS, LCD |
| Number of pieces per pallet: | 8000 |
| OuterCartonDimension: | 38 x 29.5 x 31.5 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 200 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 11.2 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 10.5 |
| Outer carton dimensions: | 38 x 29.5 x 31.5 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag, Individually packed in a gift box |
| Weight: | 49g |
| Width: | 60mm |
Login